To już maj!

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej literackich miesięcy w roku, przywołujący najmilsze skojarzenia opisywany i przedstawiany przez poetów za pomocą różnych środków artystycznych. Maj potrafi oszołomić i zakręcić w głowie, a znane majowe przysłowie potwierdza urodę tego miesiąca: ,,W maju jak w raju”. W maju zawsze towarzyszy nam świergot ptaków, zielenieją parki, skwery, zapach bzów słodką wonią otacza spacerowiczów. Staropolski zwyczaj ,,Majówek” jako biesiadnych spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu przetrwał po dzień dzisiejszy, choć dziś najczęściej zwany jest spotkaniem przy grillu czy piknikiem. Cieszmy się więc majem i pamiętajmy, że ten malowniczy miesiąc po raz kolejny powtórzy się dopiero za rok!

Majowe zajęcia wzbogacą wiedzę dzieci na temat pracy strażaka. Omówimy części charakterystycznego stroju oraz sprzętu, którym strażacy posługują się w czasie akcji ratowniczych. Zapamiętamy najważniejsze numery alarmowe, a także utrwalimy podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Kolejnym tematem, który będzie w kręgu naszych zainteresowań jest łąka, rozumiana jako centrum życia owadów i kwiatów. Nauczymy się rozpoznawać i nazywać zwierzęta żyjące na łące (bocian, żaba, biedronka, ślimak, kret, pszczoła) oraz rosnące tam rośliny. Będziemy wąchać, oglądać i eksplorować najbliższe środowisko przyrodnicze.

,,Maj soczystą barwą pokrył lasy, pola, oraz łąki,

więc owady w krąg się cieszą: pszczoły, osy i biedronki.

Już motyle barwą skrzydeł błękit nieba w krąg malują.

Jest tak barwnie i przyjemnie, wszyscy miłość w sercach czują.”

Koniec maja niewątpliwie będzie należał do dzieci i ich rodziców, jednym słowem przygotowujemy się do Dnia Rodziny. Piosenką, tańcem i wierszami zapewnimy rodziców o naszym przywiązaniu i miłości.

,,Pomagamy sobie wszyscy bo od tego jest Rodzina, od niej uczysz się wszystkiego, tak się życie Twe zaczyna”

 

15.05 . (wtorek) – wychodzimy do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt.: ,,Kot w butach” – prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz. 7.30!

22.05 . (wtorek)wycieczka do Gruszowa – prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz. 8.00! Prosimy zaopatrzyć dzieci w: plecaczki, wygodne obuwie (nie sandałki), nakrycie głowy i kurtkę przeciwdeszczową. Prowiant i napoje zapewnia przedszkole. Przewidywany powrót – godz. 14.00


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę