Witamy w Maju!

Witamy serdecznie w maju, w miesiącu,w którym wiosna w pełni cieszy nas swoimi widokami, przyjemną temperaturą, wszystkim tym co sprawia, że czujemy radość.

W maju na zajęciach postaramy się rozbudzić zainteresowania dzieci własną miejscowością. Rozmawiać będziemy o Krakowie, zachęcać dzieci do wypowiedzi na temat  miejsca, w którym mieszkają. Porozmawiamy o charakterystycznych zabytkach Krakowa, przy sprzyjającej pogodzie wybierzemy się na rynek by tam odnaleźć omawiane zabytki. Na zajęciach będziemy czytać i omawiać legendy związane z Krakowem. Nasze zainteresowania związane z Krakowem będziemy starali się wyrazić również poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej.

W kolejnym tygodniu rozmawiać będziemy o mieszkańcach lasu i łąki, zachęcać dzieci do poznawania środowiska przyrodniczego.

Idźmy leśną ścieżką

cicho, cichuteńko

może zobaczymy

sarniątko z sarenką

Może zobaczymy

wiewióreczkę małą,

jak wesoło skacze

z gałęzi na gałąź…..

Nasze zainteresowania skupiać się będą w barwnym świecie motyli i innych owadów, dzięki którym nasz świat jest piękniejszy.

W miesiącu maju rozmawiać będziemy o naszych kochanych rodzicach. To własnie dla nich przedszkolaki uczą się wierszy i piosenek, aby wyrazić im swoją wdzięczność za trud opieki i wychowania.

Mamo i tato!

Bardzo Wam dziękuję,

za serce wasze

uśmiech Wam daruję.

Jesteście ze mną

zawsze w dzień i w nocy.

Mamusiu i tato!

Ja kocham Was

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę