Witamy w kwietniu

Wiosna zagościła na naszej sali już na dobre, o czym świadczy nasz wiosenny kącik przyrody.

          

Wiosna to pora roku jakże radosna i optymistyczna. Wszystko budzi się do życia, dni coraz dłuższe, cieplejsze. Tematyka zajęć również związana jest z wiosną. W pierwszych tygodnia kwietnia zajmiemy się tematem wiosny na wsi. Dzieci bliżej poznają tematykę związaną ze zwierzętami żyjącymi na wsi, ich hodowlą.

W kolejnym tygodniu dzieci zapoznawać się będą z mieszkańcami łąki i lasu. Zajęcia dotyczyć będą owadów, które zaobserwować możemy, czy to w ogrodzie przedszkolnym, czy na spacerze w parku. Ponadto dzieci poznawać będą różne gatunki ptaków, których wiosna zaprosiła do naszego kraju. Tematyka związana ze światem przyrody, jest nie tylko bardzo ciekawa, dostarcza też wiele ciekawych zabaw, podczas których rozwijać będziemy umiejętności poznawcze, ćwiczyć koncentrację uwagi. Miesiąc kwiecień to szczególny czas, kiedy zwracamy uwagę nie tylko na budzącą się przyrodę, ale również jej ochronę, dlatego na zajęciach rozmawiać również będziemy o ochronie przyrody, poszanowaniu zwierząt.

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym dla Rodzin
nt. „Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima”.

Termin składania prac upływa dnia 16.05.2018 r.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę