Smoki witają listopad

Smoki to my! W pierwszym tygodniu listopada zaprosimy do naszej sali maskotkę- smoka Bazylego, który opowie nam legendę o swoim pra, pra … dziadku- SMOKU WAWELSKIM.
W tym miesiącu wybierzemy się na jesienny spacer na Planty, podczas którego będziemy obserwować zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Zwrócimy uwagę na odpowiednie ubranie dopasowane do zmieniającej się pogody. Swoje spostrzeżenia przedstawimy w pracach plastycznych oraz zabawach ruchowych. Nauczymy się piosenki ,,Deszczyk”:
1. Pada, pada, deszczyk pada,
deszczu już za wiele,
deszczu już za wiele.
Pójdę do przedszkola,
bo mi tam weselej.
2. Pożycz, pożycz mi, babuniu
swego parasola,
swego parasola.
Chociaż deszczyk pada,
pójdę do przedszkola.
W kolejnym tygodniu dowiemy się, co robią zwierzęta jesienią- w jaki sposób przygotowują się do zimy. Podczas zabaw utrwalimy kształt koła oraz będziemy ustalać położenie przedmiotów używając określeń: na, pod, za, obok.

Przypominamy o akcji organizowanej w naszym przedszkolu ,,Gwiazdka dla zwierzaka”. Zebraną karmę i koce dla zwierząt przekażemy do Krakowskiego Schroniska.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę