Październik

Maluszki coraz lepiej czują się w swojej pierwszej grupie przedszkolnej. Poznały już imiona koleżanek i kolegów oraz panie sprawujące nad nimi opiekę. Chętnie spędzają czas na zabawach w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci nauczyły się kilku zabaw kołowych i piosenek, malowały farbami plakatowymi, tańczyły na zajęciach z rytmiki. Cały czas przygotowujemy się do naszego wielkiego dnia – Pasowania na Przedszkolaka, na które zaprosimy Rodziców w listopadzie.

Nowy miesiąc zaczniemy od miłego dla wszystkich tematu, jakim jest ,,Kotek”. Będziemy oglądać ilustracje przedstawiające te zwierzątka, słuchać o nich bajek i wierszyków oraz dowiemy się, na czym polega opieka nad nimi. Nauczymy się piosenki pt.: ,,Kotek Puszek”:

Kotek Puszek z czarną łatką
Dziś w przedszkolu był z Agatką,
A z kieszeni u fartuszka
Wyglądały małe uszka.

Nagle ruszył się fartuszek,
Na podłogę skoczył Puszek,
Teraz, kotku, będziesz z nami,
My już ciebie nie oddamy!

Ponieważ październik to pierwszy jesienny miesiąc – zajmiemy się również tematem skarbów jesieni, czyli darów przyrody, jakie możemy znaleźć podczas spacerów o tej porze roku. Kolorowe liście wykorzystamy do prac plastycznych, a kasztany i szyszki posłużą nam do zabaw matematycznych, konstrukcyjnych i ruchowych.
W czasie spaceru w pobliżu przedszkola zaobserwujemy też ruch uliczny. Będziemy rozmawiać o pojazdach, sygnalizacji świetlnej oraz bezpieczeństwie na drodze.
Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę