Marzec

W pierwszym tygodniu marca wybierzemy się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego. Poznamy produkty, które można kupić w sklepie oraz zwrócimy uwagę na odpowiednie zachowanie się w tym miejscu. W naszej sali urządzimy ,,kącik sklepowy” i będziemy bawić się w kupowanie zabawek. 
Następnie zwrócimy uwagę na ,,świat kolorów wokół nas”. Poznamy barwy podstawowe (żółty, niebieski i czerwony), które zainspirują nas do zabaw badawczych polegających na mieszaniu farb i nazywaniu tak powstałych kolorów.
W oczekiwaniu na przyjście wiosny założymy w naszej sali ,,zielony ogródek”. Będziemy obserwować wiosenne kwiaty i gałązki krzewów, dostrzegać zmiany zachodzące w ich wzroście i uczyć dzieci systematycznego dbania o nie. W pierwszym dniu wiosny, w ogrodzie przedszkolnym, razem z dziećmi ze starszych grup, pożegnamy zimę Marzanną i powitamy wiosnę piosenką ,,Wiosenny spacer”:
Mamusiu, tatusiu chodźmy na spacerek, 
słoneczko dziś świeci, nie wieje wiaterek. 
Wiosna, wiosna przyszła do nas z pierwszymi kwiatami, 
są na drzewach bazie kotki zobaczycie sami.
Naszą salę ozdobimy pracami plastycznymi przedstawiającymi kwiaty.


 

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę