Maluszki witają październik!

Maluszki coraz lepiej czują się w swojej pierwszej grupie przedszkolnej. Poznaliśmy już dużo zabaw kołowych i kilka piosenek. Cały czas przygotowujemy się do naszego wielkiego dnia – Pasowania na Przedszkolaka, na które zaprosimy wszystkich Rodziców już pod koniec miesiąca.

W międzyczasie uczymy się wielu ciekawych rzeczy. Miesiąc zaczniemy od miłego dla wszystkich tematu, jakim jest „Kotek”. Będziemy oglądać ilustracje przedstawiające te miłe zwierzątka, dowiemy się na czym polega opieka nad nimi oraz słuchać o nich bajek i piosenek, np. „Kotek Puszek”:

Kotek Puszek z czarną łatką
Dziś w przedszkolu był z Agatką,
A z kieszeni u fartuszka
Wyglądały małe uszka.

Nagle ruszył się fartuszek,
Na podłogę skoczył Puszek,
Teraz, kotku, będziesz z nami,
My już ciebie nie oddamy!

Ponieważ październik to pierwszy jesienny miesiąc zajmiemy się również tematem skarbów jesieni, czyli wszystkich darów przyrody jakie możemy znaleźć podczas spacerów o tej porze roku. Posłużą nam one do zabaw m.in. matematycznych czy konstrukcyjnych.
W czasie spaceru zaobserwujemy też ruch uliczny. Będziemy rozmawiać o przeróżnych pojazdach, sygnalizacji świetlnej oraz bezpieczeństwie na drodze i dowiemy się, że „najbezpieczniej jest za rękę z mamą i tatą” 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka,
która odbędzie się dnia 29 października 2019r. (wtorek) o godzinie 15.30. 🙂

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę