W tym miesiącu, przy sprzyjającej pogodzie wyjdziemy na spacer do naszego ogrodu. Porozmawiamy o zabawach na śniegu oraz poznamy jego ważną właściwość – topnienie. W tym celu przyniesiemy do sali trochę śniegu i zaobserwujemy, co się z nim pod wpływem ciepła stanie. Naszą salę ozdobimy pracami plastycznymi wykonanymi białą farbą. A to jedna z zimowych zabaw – ,,Zimowy masażyk”: 
Biały puszek nad głowami. (Delikatne oklepywanie głowy) 
Skrzypi śnieżek pod nogami. (Delikatnie szczypiemy plecy) 
Szczypie mróz zimny w uszy. (Delikatnie łapiemy za uszy) 
Biały śnieg wszędzie prószy. ( Oklepujemy lekko plecy) 
Sanki z góry zjeżdżają. (Kilka razy przesuwamy palcami z góry w dół po plecach) 
Dzieci się uśmiechają. (Łaskoczemy) 
Podczas tej zabawy dziecko siedzi odwrócone plecami do rodzica. 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im dużo radości. W naszym przedszkolu 15 lutego (środa) będziemy bawić się na prawdziwym Balu Przebierańców. Prosimy o przygotowanie kostiumów dla dzieci. 

W lutym dowiemy się również, jak dbać o czystość i zdrowie. W zabawie ,,Czarodziejski worek” rozpoznamy i nazwiemy przedmioty służące do mycia rąk i zębów. Wysłuchamy wiersza K. Chowaniec pt. ,,Brudasek” i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie ,,Kiedy należy umyć ręce?”. 

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę