Listopad

Listopad rozpoczęliśmy patriotycznie, ponieważ w tym miesiącu obchodzimy Święto Niepodległości. Nauczyliśmy się śpiewać pierwszą zwrotkę Hymnu Polski, pamiętając o zachowaniu przy tym godnej postawy, poznaliśmy podstawowe wiadomości na temat historii tego święta.

To ostatni jesienny miesiąc, jak widać za oknem już mniej kolorowy, więc wyjaśnimy sobie czym jest jesienna szaruga i plucha. Mamy nadzieję, że pogoda umożliwi nam jeszcze zabawy w ogrodzie przedszkolnym, żebyśmy mogli na własne oczy dostrzegać zmiany jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Aby się trochę rozweselić w te szare dni, bawimy się przy muzyce:

Pan Listopad gra na basie:
dylu, dylu, bum!
Na jesiennym graniu zna się ,
trawką dotknął strun.

Ref. Wesoło gra muzyka!
Pada deszcz.
Świerszcz za kominem cyka,
Tańcz, gdy chcesz!

Pan Listopad gra na bębnie:
bara, bara, bum!
Z deszczem puka równo pięknie
koncert daje nam.

Dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Które gromadzą sobie zapasy, które szukają schronienia na zimowe miesiące, a które odlatują do ciepłych krajów. Pamiętajmy przy tym o zwierzętach, które nie poradziłyby sobie bez naszej pomocy i serdecznie prosimy o wsparcie akcji „Gwiazdka dla zwierzaków”. Karmę dla psów i kotów z krakowskiego schroniska zbieramy jeszcze do 18 grudnia!


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę