Kolorowe zabawy

Witamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami w tym nowym tygodniu i zapraszam do zabawy kolorami. Wysłuchajcie uważnie treści kolorowego wierszyka:

Żółte jest słonko i żółta gruszka,

żółte jabłuszko oraz kaczuszka.

Żółte kurczątko i liść klonowy,

Żółty tulipan oraz cytryna
żółty kaczeniec i żółta dynia.

kanarek, motyl i …miś pluszowy.

Po wysłuchaniu wierszyka proponuję, by dziecko z pomocą rodzica wymieniło żółte nazwy, które zapamiętało, a następnie podczas
spaceru po domu szukamy przedmiotów w kolorze żółtym i nazywamy je. Następnie rodzic wyjaśnia że barwa żółta może mieć różne odcienie. Mówimy wtedy, że coś jest ciemnożółte lub jasnożółte. Później polecam zabawę pt.: ,,Gramy w żółte”, rodzic poleca dziecku, aby poszukało czy w swoim ubraniu mają coś żółtego.

– Masz żółte? – pyta mama. – Mam – odpowiada dziecko. – Grasz w żółte? – Gram. – Powiedz co masz żółtego? – Mam np:. żółte guziki. Jak nie ma to ustawia się pod przedmiotem w otoczeniu lub bierze coś żółtego do ręki. Po zabawie możemy jakiś mały żółty przedmiot lub owoc zabrać do ręki i odrysować, a następnie pokolorować na żółto.

Miłej żółtej zabawy!

Pozdrawiamy!

Pani Beatka i pani Ola 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę