Witamy w październiku!

Rozpoczynamy kolejny miesiąc Październik, w którym będziemy  rozmawiać o jesieni oraz  jej darach. Na zajęciach dzieci poznawać będą  warzywa i owoce, poprzez zabawy oparte na jesiennej tematyce rozwijać będą swoje zdolności komunikacyjne, taneczne i plastyczne.

Zwrócimy uwagę na  zmiany zachodzące w przyrodzie – kolorowe i spadające liście, nitki babiego lata, kwitnące wrzosy, odloty ptaków. Zgromadzone w Kąciku Przyrody szyszki, kasztany, żołędzie i jarzębinę wykorzystamy podczas zabaw matematycznych oraz do wykonania ,,Jesiennego lasu”. W naszych codziennych zabawach nie może zabraknąć muzyki. Będziemy bawić się przy jesiennych piosenkach.

Najbliższy miesiąc poświęcimy też tematowi bezpieczeństwa na drodze. Przypomnimy sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz na jezdni. Poznamy kilka podstawowych znaków drogowych a przy okazji utrwalimy sobie nazwy figur geometrycznych.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę