Święta majowe

Już jutro zaczyna się piękny miesiąc maj i jak co roku rozpoczynają go trzy Święta Majowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja. Poniższy film przypomni Wam najważniejsze informacje na temat naszego kraju oraz krótko opowie czym są te święta:

Skorzystajcie z pomysłu Zająca Błękitka i spróbujcie zbudować flagę Polski z klocków. Jakich kolorów użyjesz? Jaki kolor będzie na górze?
A później, jak na majówkę przystało po prostu odpocznijcie 🙂 Może przy ofercie artystycznej Sinfonietty Cracovii? Oto ich zaproszenie:

„W związku z zawieszeniem naszej działalności koncertowej spowodowanej walką z epidemią koronawirusa Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia będąca miejską instytucją kultury pragnie pozostać w kontakcie ze swoimi słuchaczami poprzez kanały medialne.
Przygotowaliśmy darmową ofertę artystyczną i edukacyjną zarówno dla dorosłych i najmłodszych Melomanów, którą regularnie publikujemy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Jednym z modułów naszego projektu Muzyką w wirusa! jest Sinfonietkowe Karaoke nawiązujące do cieszącego się niezwykłą popularnością cyklu koncertowego dla maluchów SinfonietkaPrzygotowaliśmy je w formie piosenek w wersji do słuchania oraz wersji karaoke z możliwością wspólnego śpiewania i zabaw. Na naszych kanałach medialnych znajdują się piosenki autorstwa polskich kompozytorów – od Wasowskiego po Pendereckiego – dla dzieci małych i dużych nagrana przez Sinfoniettę we współpracy z Sinfonietkowym Chórem Dziecięcym.

Zachęcamy do wspólnego grania, śpiewania i malowania oraz brania udziału w Sinfonietkowych Konkursach – muzycznym i plastycznym.”

Szczegółowe informacje znajdują się na:

www.sinfonietta.pl/sinfonietkowe-karaoke/

oraz
www.sinfonietta.pl/sinfonietkowe-konkursy/

Miłego weekendu – pani Ewa 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę