Październik

Lecą liście z drzewa, bo to jesień już.
Za jesienią zima krok za krokiem tuż.
Hej, zbierajmy liście, liście malowane,
Złotem i czerwienią pięknie przetykane.
Lecą liście z drzewa, bo to jesień już.
Za jesienią zima krok za krokiem tuż.
Krok za krokiem tuż.

Za oknami powoli pokazuje się nam jesień. Mamy nadzieję, że będzie dla nas łaskawa i da nam dużo swoich darów: kasztanów, żołędzi, kolorowych liści, jarzębiny… Skarby znalezione podczas rodzinnych spacerów zachęcamy przynosić do naszego Kącika Przyrody, gdzie będą nie tylko znakomitą ozdobą, ale też posłużą nam do różnego rodzaju zabaw np. matematycznych i rytmicznych.

Najbliższy miesiąc poświęcimy też tematowi bezpieczeństwa na drodze. Przypomnimy sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz na jezdni. Poznamy kilka podstawowych znaków drogowych a przy okazji utrwalimy sobie nazwy figur geometrycznych.

Pod koniec miesiąca zajmiemy się tematem zwierząt domowych, będziemy opowiadać o swoich pupilach oraz słuchać ciekawostek na temat kotów i psów. Będzie to też dobry czas aby porozmawiać o opiece nad zwierzętami i o losie zwierząt mieszkających w schroniskach. Prosimy o wsparcie akcji zbierania karmy i akcesoriów dla zwierząt z krakowskiego schroniska, z którą ruszamy już wkrótce!

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę