Listopad

Listopad rozpoczniemy patriotycznie, ponieważ za kilka dni obchodzimy Święto Niepodległości. Nauczymy się śpiewać pierwszą zwrotkę Hymnu Polski, pamiętając o zachowaniu przy tym godnej postawy i poznamy podstawowe wiadomości na temat historii tego święta.

Przed nami kolejny jesienny miesiąc, jak widać za oknem już mniej kolorowy, więc powiemy sobie czym jest jesienna szaruga i plucha. Mamy nadzieję, że pogoda umożliwi nam jeszcze zabawy w ogrodzie przedszkolnym, żebyśmy mogli na własne oczy dostrzegać zmiany jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Aby się trochę rozweselić w te szare dni, będziemy się bawić przy muzyce:

Pan Listopad gra na basie:
dylu, dylu, bum!
Na jesiennym graniu zna się ,
trawką dotknął strun.

Ref. Wesoło gra muzyka!
Pada deszcz.
Świerszcz za kominem cyka,
Tańcz, gdy chcesz!

Pan Listopad gra na bębnie:
bara, bara, bum!
Z deszczem puka równo pięknie
koncert daje nam.

Dowiemy się też jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Które gromadzą sobie zapasy, które szukają schronienia na zimowe miesiące, a które odlatują do ciepłych krajów. Pamiętajmy przy tym o zwierzętach, które nie poradziłyby sobie bez naszej pomocy i serdecznie prosimy o wsparcie akcji „Gwiazdka dla zwierzaków”. Karmę i akcesoria dla psów i kotów z krakowskiego schroniska zbieramy jeszcze do 16 grudnia!


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę