Lajkoniki witają październik!

Witamy nową porę roku – jesień. Podczas zabaw w ogrodzie będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Zgromadzone w kąciku przyrody kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki wykorzystamy do wykonania prac plastycznych i konstrukcyjnych. W zabawach dydaktycznych będziemy ten materiał przyrodniczy segregować, przeliczać i porównywać. W tym miesiącu planujemy wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Nauczymy się piosenki ,,Jarzębina”:

 1. Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,
  a jeszcze coś w słońcu się mieni.
  To w polu i w lesie czerwienią się, spójrzcie,
  korale, korale jesieni.
  Ref.: Idzie lasem Pani Jesień,
  jarzębinę w koszu niesie.
  Daj korali nam troszeczkę,
  nawleczemy na niteczkę.
 2. Włożymy korale, korale czerwone
  i biegać będziemy po lesie.
  Będziemy śpiewali piosenkę jesienną,
  niech echo daleko ją niesie.

W październiku podczas spacerów w okolicy przedszkola zaobserwujemy ruch uliczny i utrwalimy podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego przejścia przez ulicę. Poznamy wybrane znaki drogowe. Porozmawiamy o pracy policjanta. W zabawach ruchowych będziemy określać kierunki w przestrzeni i nauczymy się rozróżniać stronę lewą i prawą.

Pod koniec miesiąca porozmawiamy o zwierzętach domowych. Zwrócimy uwagę na to, w jaki sposób należy opiekować się psem, kotem lub innym zwierzątkiem. Nauczymy się piosenki pt.: ,,Kotek Puszek”:

1.Kotek Puszek z białą łapką, dziś w przedszkolu był z Agatką

a z kieszeni u fartuszka wyglądały małe uszka.

2.Nagle ruszył się fartuszek na podłogę skoczył Puszek,

teraz będziesz kotku z nami, my już ciebie nie oddamy. 🙂

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę