Wrzesień w grupie Starszaków

Spotykamy się po raz pierwszy w tym roku szkolnym, za nami czas wakacji! Wypoczęci, opaleni wróciliśmy do przedszkola. Witamy serdecznie wszystkie dzieci, zarówno te, które awansowały po wakacjach z młodszej grupy, jak również dzieci, które do nas dołączyły w tym roku szkolnym. Od 1 września jesteśmy Starszakami, a ten tytuł zobowiązuje. Czeka nas wiele pracy, ale zapewne przy życzliwym wsparciu ze strony Rodziców będzie nam o wiele łatwiej. Wspólnie urządzamy naszą salę – KĄCIKI przyrody, plastyczny, muzyczny, książek, lalek, z grami i układankami. Dzieci wybierają sobie szafki, w których układają swoje rzeczy. Wizytówki z imionami umieszczamy na szafkach, na krzesełkach i na Tablicy Obecności. Wybieramy pierwszych dyżurnych, przypominamy sobie umowy, które pomogą nam zgodnie spędzać czas w przedszkolu oraz ,,czarodziejskie słowa”: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Nasza grupa nazywa się ,,Krakowiacy”. A jeszcze tak niedawno poznawaliśmy nasze przedszkole, gdy byliśmy małymi Smokami. Te trzy lata minęły bardzo szybko. Przed nami ostatni rok pobytu w przedszkolu naszych dzielnych Starszaków.                        

Wspominając wakacje – wędrujemy po mapie Polski i Europy, szukając miejsc, w których wypoczywaliśmy. Przynosimy do przedszkola ,,wakacyjne skarby”. Przypominamy sobie, jak wygląda nasze godło i flaga. We wrześniu obok tematyki związanej z wakacyjnymi wspomnieniami, poznawaniem naszej nowej sali oraz integracją grupy będziemy rozmawiać o darach z sadu i ogrodu. O tym, że owoce i warzywa są źródłem witamin wiedzą wszyscy (nawet Maluszki), ale o tym, że mogą być także aktorami dowiemy się na naszych zajęciach.

Starszaki lubią dużo czasu spędzać bawiąc się przy muzyce i śpiewając piosenki. Nauczymy się pierwszej piosenki w tym roku szkolnym. Jest to piosenka pt.: ,,Przedszkole – drugi dom”:

   1.Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja.

        mama pomaga ubierać się, do przedszkola prowadzi mnie.

Ref.: Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,

       A po spacerze w sali wesoło bawię się.

     Kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam.

    Przedszkole domem drugim jest!

2.Czasem rano trudno mi wstać, chciałoby się leżeć i spać.

  Lecz na mnie auto czeka i miś, w co będziemy bawić się dziś?

3.Zamiast mamy – panie tu mam, bardzo dużo piosenek znam.

Śpiewam i tańczę, wesoło mi, i tak płyną przedszkolne dni. 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę