Wrzesień w grupie Starszaków

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wyruszyliśmy 2 września na pierwszy spacer po naszym mieście. Przypomnieliśmy sobie jak nazywa się ulica, na której znajduje się nasze przedszkole. I tak sobie spacerując dotarliśmy na Planty. Zauważyliśmy tam fragmenty starych murów, które dawno temu otaczały Kraków oraz kamienne tablice, które upamiętniają dawne baszty. Ulicą Sienną doszliśmy do Małego Rynku. A tam niespodzianka – kramy z oryginalnym rękodziełem: drewniane łyżki i zabawki, kolorowe wianki, krakowskie spódniczki, gliniane naczynia, pachnące oscypki i wiele innych przepięknych rzeczy.

Spacer po Krakowie
Spacerkiem przez Planty
Na Małym Rynku

Rozmawiając o przedszkolu nie możemy zapomnieć o naszym patronie Stanisławie Wyspiańskim. Będziemy poznawać miejsca z nim związane. Nasze poszukiwania rozpoczęliśmy w poniedziałek 5 września. Wybraliśmy się na wycieczkę do Kościoła Mariackiego. Podziwialiśmy tam imitację gwiaździstego nieba oraz witraże, które nasz patron wykonał razem z innymi studentami mistrza Jana Matejki. Zobaczyliśmy też moment otwarcia ołtarza Wita Stwosza. Wracając do przedszkola zatrzymaliśmy się na chwilę na Placu Mariackim, aby wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej o godzinie 12.00.

W Kościele Mariackim
Ołtarz Wita Stwosza
Na Placu Mariackim

Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę