Witamy październik!

Minął wrzesień. Nasze Starszaki bardzo dobrze czują się w swojej wesołej gromadce. Witamy październik a z nim złotą polską jesień. Piękna, jesienna pogoda to doskonała pora na spacery i wycieczki poza miasto – do czego zachęcamy dzieci i rodziców. Spostrzeżenia z tych jesiennych wędrówek będą doskonałą inspiracją do naszych rozmów w przedszkolu. W tym miesiącu bowiem będziemy rozmawiać o jesiennym lesie, zwrócimy uwagę na  zmiany zachodzące w przyrodzie – kolorowe i spadające liście, nitki babiego lata, kwitnące wrzosy, odloty ptaków. Zgromadzone w Kąciku Przyrody szyszki, kasztany, żołędzie i jarzębinę wykorzystamy podczas zabaw matematycznych oraz do wykonania ,,Jesiennego lasu”. W naszych codziennych zabawach nie może zabraknąć muzyki. Będziemy bawić się przy jesiennych piosenkach.

W październiku utrwalimy także nasze wiadomości na temat bezpiecznego zachowania się  w czasie drogi do przedszkola. Poznamy wybrane znaki drogowe a w czasie spacerów zwrócimy uwagę na to, w jakim miejscu możemy przejść na drugą stronę ulicy. Oczywiście będziemy spacerować w naszych odblaskowych kamizelkach. Porozmawiamy także w tym miesiącu o swoich domowych zwierzątkach: kotkach, pieskach, króliczkach i innych milusińskich. Nauczymy się piosenki, którą być może znają również rodzice. Jest to piosenka o siedmiu kotkach.

1. Było kotków siedem, wypadł z kosza jeden.
   Teraz, kto odgadnie – ile kotków na dnie?
2. Było kotków sześć, jeden poszedł jeść

Teraz, kto odgadnie – ile kotków na dnie?
3. Pięć malutkich kotków spało sobie słodko.
   Ale znowu znika jeden kot z koszyka.

4. Cztery małe kotki jadły serek słodki.
   Ale jeden przepadł – poszedł szukać mleka.
5. Były kotki trzy, jeden bardzo zły.
   Goni własny ogon, pobiegł kocią drogą.
6. Były kotki dwa, jeden bał się psa.
   Cały zapłakany poszedł szukać mamy.
7.Było kotków siedem, został w koszu jeden.
  Został w koszu na noc, powiedz mu dobranoc. .


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę