Witamy luty

Nowy miesiąc powitaliśmy tańcem i wesołą zabawą. 1 lutego w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa, na której bawiły się wszystkie dzieci przebrane w piękne stroje balowe.

W lutym porozmawiamy o naszej stolicy- Warszawie. Na mapie Polski odszukamy Warszawę, a na ilustracjach będziemy rozpoznawać charakterystyczne dla tego miasta zabytki. Wysłuchamy legend warszawskich i wykonamy do nich ilustracje.

Wszystkie dzieci czekają na prawdziwą białą zimę. Przypomnimy sobie, jakie o tej porze roku można uprawiać dyscypliny sportowe. Zwrócimy uwagę na to, że ,,sport to zdrowie”. Ułożymy wspólnie kodeks bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw na śniegu. Będziemy bawić się przy piosence ,,Już zima”:
1. Za oknem sypie śnieg,
już dzieci lepią bałwana.
Szybko na górkę sanki weź,
zabawa to niesłychana.
Ref.: Mamy łyżwy, sanki, narty.
Z góry każdy w dal pomyka.
Wyśmienita to zabawa
dla dziewczynki i chłopczyka.
2. Mróz szczypie mocno w nos,
włóż łyżwy i mknij po lodzie.
Z górki na nartach, dalej wprost,
jak w szybkim samochodzie.
3. Wietrzyku mroźny wiej,
naciągnij czapkę na uszy.
Nie straszny nam zimowy mróz,
śnieg wciąż milutko nam prószy.
Szczególną uwagę poświęcimy tematyce związanej z górami. Obejrzymy regionalne stroje górali podhalańskich, wysłuchamy legendy o powstaniu Tatr i poznamy piosenki z tego regionu.
,,W murowanej piwnicy”:
1. W murowanej piwnicy
tańcowali zbójnicy.
Kazali se piknie grać
i na nóżki spozirać.
2. Tańcowałbym, gdybym mógł,
gdybym nie mioł krzywych nóg.
A ze krzywe nóżki mom,
co podskoce, to sie gnom.

Pod koniec miesiąca będziemy rozmawiać o różnych rodzajach sklepów. Z tej okazji wybierzemy się na wycieczkę do sklepu spożywczego. W sali założymy ,,kącik sklepowy” i wykonamy plakat reklamujący wybrane sklepy.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę