Witamy grudzień

Miesiąc grudzień to czas wyjątkowy. Już 6 grudnia w przedszkolu powitamy Mikołaja, który przyniesie dzieciom prezenty. W oczekiwaniu na miłego gościa poznamy ciekawostki na jego temat. Wykonamy portrety Mikołaja oraz nauczymy się dla niego wiersza i piosenki. W następnym dniu udamy się na Rynek Główny, żeby obejrzeć wystawę Szopek Krakowskich i Kiermasz Świąteczny.

Grudzień to pierwszy miesiąc zimy. Podczas spacerów i zabaw w ogrodzie będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Na powitanie nowej pory roku nauczymy się piosenki ,,Przyszła zima”:
1. Napadało śniegu białego
na podwórko koło domu naszego.
Ref.: Przyszła zima, biała zima
pada, pada śnieg.
2. Srebrny śnieżek z chmury wciąż leci,
zima sypie go w prezencie dla dzieci.
3. Zasypało schody i ganek,
pod oknami stanął biały bałwanek.

W kolejnym tygodniu porozmawiamy o teatrze. W kąciku teatralnym będziemy bawić się kukiełkami i pacynkami – przedstawimy znane bajki i legendy. Poznamy zjawisko powstawania cienia.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia wykonamy ozdoby, którymi udekorujemy naszą choinkę. Na zajęciach będziemy opowiadać o świątecznych zwyczajach, śpiewać kolędy i piosenki.
Piosenka ,,Choinka strojnisia”:
1. Zielone gałązki, a na każdej świeczka,
w stroiku z bibułki stoi choineczka.
Ref.: Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy.
Hej! kolęda, kolęda!
2. Kolory tęczowe w bombkach – latarenkach,
choinka w koralach strojna jak panienka.
3. Gra wicher zimowy w sadzie za oknami,
strojnisia choinka słucha razem z nami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na Jasełka w wykonaniu Starszaków,
które odbędą się 20 grudnia (środa) o godz. 16.00