Święto Niepodległości w grupie Krakowiaków

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przygotowaliśmy program artystyczny, który zaprezentowaliśmy we wtorek 8 listopada. Wszystkie dzieci ubrały się z tej okazji bardzo elegancko. Przed południem przedstawiliśmy nasz program dzieciom z młodszych grup, zaprosiliśmy również panią Dyrektor oraz pozostałe panie, które pracują w naszym przedszkolu. Wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski, a potem poprzez wiersze, piosenki i tańce przybliżyliśmy wszystkim historię związaną z naszym Świętem Niepodległości.

  

A po południu, o godzinie 16.00 do przedszkola przyszli zaproszeni wcześniej rodzice Starszaków. Krakowiacy jeszcze raz wykonali swój program artystyczny. Wiersze, przeplatane piosenkami o ,,Białym orle” i ,,Polsce” wzruszyły wszystkich. Rodzice podziwiali również taniec dziewczynek z pomponami oraz taniec chłopców z chustami. To był naprawdę niezwykły dzień.

A w środę 9 listopada odwiedziły nas uczennice 6 klasy z nauczycielką ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krakowie. Wśród nich były dwie dziewczynki, które kiedyś chodziły do naszego przedszkola. Przedstawiły dla dzieci inscenizację legendy ,,O Białym Orle”. Przypomnieliśmy sobie historię Lecha, Czecha i Rusa. Przenieśliśmy się w odległe czasy i razem z Lechem dotarliśmy do miejsca, gdzie swoje gniazdo miał biały orzeł. Rozmawialiśmy o naszych dawnych stolicach: Gnieźnie i Krakowie oraz o obecnej stolicy – Warszawie. Na zakończenie każdy Starszak otrzymał od miłych gości flagę Polski i kotylion w naszych barwach narodowych.

  


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę