Spacerkiem przez Kraków …

W piątek 16 września grupa Starszaków była na niezwykłym spacerze. Był to interaktywny spacer z przewodnikiem – animatorem. Zorganizowany był przez Krakowskie Forum Kultury. Na szczęście pogoda nam dopisała. O godz. 10.00 spotkaliśmy się z panem przewodnikiem na Placu Matejki, tuż obok Pomnika Grunwaldzkiego.

Stamtąd wyruszyliśmy do Barbakanu, gdzie za pomocą magicznego zaklęcia przenieśliśmy się w dawne czasy. Przebrani w elementy średniowiecznych strojów stoczyliśmy bitwę na piankowe miecze. Następnie przeszliśmy Bramą Floriańską, skręciliśmy w lewo i podziwialiśmy mury obronne. Weszliśmy po schodach wysoko na mury i popatrzyliśmy z góry na stary Kraków. Na tych murach dawno, dawno temu pełnili straż nasi przodkowie. Kolejnym punktem naszego spaceru była ulica Floriańska. Razem z panem przewodnikiem Tomaszem szukaliśmy symboli, które doprowadziły nas na Rynek Główny. Proponujemy, aby w wolnej chwili rodzice wybrali się z dziećmi na ulicę Floriańską i odnaleźli te symbole. Jest to m.in.: człowiek w zbroi (zgadnijcie, kto to jest?), pędzel do malowania (kto mieszkał w tym domu?), wiewiórka, róża. Dzieci odnalazły wszystkie symbole. Na Rynku Głównym dowiedzieliśmy się jakie było dawniej przeznaczenie Sukiennic, zobaczyliśmy towary, którymi w dawnych czasach handlowano w Sukiennicach. Następnie podziwialiśmy w Sukiennicach towary, które można tam kupić dziś. Wychodząc z Sukiennic popatrzyliśmy na Kościół Mariacki i wysłuchaliśmy legendy ,,O dwóch wieżach” i o ,,Trębaczu z Wieży Mariackiej”. Już wiemy dlaczego jedna wieża jest mniejsza i dlaczego hejnał w pewnym momencie urywa się. Punktualnie o godzinie 12.00 wysłuchaliśmy hejnału i pomachaliśmy panu hejnaliście. Na zakończenie podziękowaliśmy panu przewodnikowi za wspaniały spacer i wróciliśmy do naszego przedszkola.

W zakładce: Galeria – Krakowiacy znajduje się fotorelacja z naszego spaceru.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę