Październik

Jesień to doskonała pora roku, aby rozbudzić w dzieciach zainteresowanie mieszkańcami i roślinnością lasu. Bogactwo kolorów i skarbów, jakie można o tej porze roku znaleźć w lesie to doskonały materiał do prowadzenia cyklu zajęć o tematyce przyrodniczej. Podczas spacerów po Plantach i Ogrodzie Botanicznym będziemy obserwować i rozpoznawać niektóre gatunki drzew. Dowiemy się, dlaczego liście jesienią zmieniają kolor i opadają z drzew. Z zebranych liści, żołędzi, szyszek i kasztanów wykonamy zwierzęta i ludziki. Ten materiał przyrodniczy wykorzystamy w zabawach matematycznych: będziemy tworzyć zbiory, przeliczać, porównywać, dodawać i odejmować.

W tym miesiącu rozpoczniemy przygodę z kodowaniem, które rozwija logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy koncentrację uwagi i samodzielność. Zabawy te przygotowują dzieci do nauki programowania.

Czerwone światło: Stój! Zielone światło: Idź!
W trzecim tygodniu października utrwalimy podstawowe zasady ruchu drogowego i poznamy wybrane znaki drogowe. Ubrani w kamizelki odblaskowe wybierzemy się na wycieczkę na skrzyżowanie, aby zaobserwować ruch uliczny i bezpiecznie przejść przez jezdnię. Porozmawiamy o pracy policjanta i utrwalimy znajomość numerów alarmowych. Bezpieczeństwo i zdrowie naszych przedszkolaków jest celem nadrzędnym, dlatego też zasady ruchu drogowego będziemy utrwalać z dziećmi na bieżąco przez cały rok.

Pod koniec miesiąca zainteresujemy się tematyką dotyczącą zwierząt domowych. Zwrócimy uwagę na potrzeby zwierząt, obowiązki opiekunów oraz poczucie odpowiedzialności za swojego pupila.
Wszyscy znamy powiedzenie ,,Pies – najlepszy przyjaciel człowieka”. Na zajęciach zdobędziemy wiadomości o pracujących psach, które wykonują zadania specjalne, towarzysząc człowiekowi np.: pies ratownik, pies przewodnik, pies policyjny, pies obrońca, pies terapeuta.
Stworzymy kodeks dobrego opiekuna zwierząt. Porozmawiamy o pracy weterynarza.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę