Trzeci miesiąc roku rozpoczniemy od kosmicznej przygody. Wysłuchamy ciekawostek nt. Układu Słonecznego, poznamy nazwy planet i spróbujemy zrozumieć zjawisko zmian pór roku oraz następstwa dnia i nocy, poprzez ruch ciał niebieskich. Oczywiście poza nauką znajdzie się czas również na zabawy z kosmicznymi przyjaciółmi 🙂

Marzec to oczywiście czas kiedy nadchodzi najpiękniejsza pora roku – wiosna. Będziemy szukać jej oznak nie tylko w literaturze i ilustracjach ale także w naszym ogrodzie przedszkolnym, a nawet w Kąciku Przyrody, gdzie stworzymy własne hodowle m.in. fasoli i cebuli. Drodzy Rodzice, mamy nadzieję że nasz Kącik wkrótce się rozkwieci 😉 W poszukiwaniach wiosny będą towarzyszyć nam wesołe piosenki np. „Maszeruje Wiosna”

Tam daleko, gdzie wysoka sosna
maszeruje drogą mała wiosna
ma spódniczkę mini, sznurowane butki
i jeden warkoczyk krótki.

Ref. Maszeruje wiosna a ptaki wokoło
lecą i świergoczą głośno i wesoło
Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat
gdy go w górę wznosi – zielenieje świat.

Nosi wiosna dżinsową kurteczkę,
na ramieniu małą torebeczkę
chętnie żuje gumę i robi balony
a z nich każdy jest zielony.

Ref. Maszeruje…

Wiosno, wiosno, nie zapomnij o nas
każda trawka chce już być zielona
Gdybyś zapomniała, inną drogą poszła
zima by została mroźna.
Będziemy też przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych, poznając towarzyszące im tradycje i zwyczaje. Rozwijać będziemy spostrzeganie wzrokowe szukając różnic  w wyglądzie kolorowych pisanek oraz umiejętność analizy i syntezy głoskowej podczas nazywania zawartości świątecznego koszyka.

Zapraszamy Rodziców dzieci z grupy IV na zebranie, które odbędzie się 8.03 (czwartek) o godzinie 16.30

Szanowni Rodzice, uprzejmie informujemy że Starszaki 19.03 (poniedziałek) wybierają się do Szkoły Podstawowej nr 10 na  Turniej o Miotłę Pani Wiosny, a 22.03 (czwartek) do Szkoły Podstawowej nr 3 na wspólne zabawy i przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 3.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę