Coraz więcej kolorów i zapachów spotykamy na co dzień… przyszedł maj! Piękny miesiąc, nie tylko ze względu na rozkwitniętą przyrodę, ale również przez mnogość majowych świąt. Na początku miesiąca przypomnimy sobie Polskie symbole narodowe i dowiemy się jakie majowe święta obchodzimy w pierwszych dniach maja.

Pozostając w patriotycznym klimacie, opowiemy sobie krakowskie legendy, wyruszymy na edukacyjny spacer po Krakowie, będziemy słuchać ciekawostek na temat naszego miasta. Nauczymy się też kilku piosenek o Krakowie m.in. „Stare miasto Kraków” czy „Płynie Wisła, płynie” oraz nauczymy się tańca – krakowiaka.

W maju obchodzimy też inne ważne święto – Dzień Matki. Dlatego będziemy też rozmawiać o naszych rodzinach. Przygotujemy prezenty i występ dla Kochanych Rodziców z okazji Dnia Rodziny, na który serdecznie już teraz zapraszamy! Jedną z piosenek, które będziecie mogli usłyszeć jest „Na majówkę”:

Nie mamy samochodu,
lecz przecież są tramwaje,
jedziemy na majówkę
w niedzielę razem z majem.
Zabiera się kanapki,
herbatę oraz psa,
a tutaj się za nami
piosenka jeszcze pcha.

Ref;
Na majówkę, na majówkę,
razem z mamą, razem z tatą
na wędrówkę.
Tam gdzie łąka,
tam gdzie las,
gdzie nie było
jeszcze nas! 2x

Majowy motyl tańczy
z biedronką piegowatą,
słoneczko tańczy z niebem
i mama tańczy z tatą,
pies goni własny ogon,
a ogon goni psa,
w zielone roztańczone
piosenka z nami gra .

Prosimy śledzić Aktualności na stronie naszego Przedszkola, ponieważ w najbliższym czasie czeka nas wiele atrakcji, o których na bieżąco informujemy!


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę