Luty w grupie Starszaków

Witamy luty – kolejny zimowy miesiąc. W kalendarzu zima a za oknami … też zima! Mamy nadzieję, że zima nas nie opuści i nadal będziemy korzystać z jej uroków. Bawimy się w naszym ogrodzie, szukamy śladów na śniegu i pamiętamy o skrzydlatych gościach w przedszkolnym karmniku. Nauczymy się piosenki pt.: ,,Zima”:

1. Jedni lubią lato a ja lubię zimę.
   Każdemu się przyda mrozu odrobinę.
ref.: Bo jest biało i puszysto,
       chociaż zimno ale czysto.
       Zima fajna jest!
2. Śniegu napadało, lepimy bałwana.
    Zamarzły kałuże na łyżwy od rana.
3. Na kulig na kulig – sanki ciągną konie.
   Już nosy czerwone i zmarznięte dłonie.
4. I tak lubię zimę, chociaż jest raz w roku.
    Wichrem poszaleje, w lecie będzie spokój.

W tym miesiącu będziemy rozmawiać o naszym mieście. Przypomnimy sobie znane krakowskie legendy, utrwalimy znajomość najważniejszych zabytków a jeśli pogoda nam pozwoli, to wybierzemy się na spacer na Stare Miasto.

W lutym szczególną uwagę poświęcimy tematyce związanej z polskimi górami. Obejrzymy Kącik góralski i stroje regionalne górali podhalańskich. Wysłuchamy legendy o powstaniu Tatr. Dzieci poznają wybrane piosenki góralskie, m.in. ,,W murowanej piwnicy”.

Z polskich gór wybierzemy się na Daleką Północ, gdzie odwiedzimy Eskimosa. Zwrócimy uwagę na charakterystyczne cechy krajobrazu polarnego, poznamy zwierzęta żyjące w krainie Eskimosów. Nauczymy się piosenki pt.: ,,Eskimosek”:

1. To jest mały Eskimosek,
    ma czerwony z mrozu nosek.
    Ma kubraczek z futra foki,
    co mu mocno grzeje boki.
2. Szyła mama go synkowi,
    kiedy tata ryby łowił.
    Jest kubraczek z futra foki,
    co mu mocno grzeje boki.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę