W lutym porozmawiamy o Warszawie- wysłuchamy legend związanych z tym miastem, wykonamy do nich ilustracje i omówimy znaczenie herbu stolicy. Na mapie Polski odszukamy Warszawę, a zdjęcia przybliżą nam wygląd charakterystycznych budowli, zabytków tego miasta.

W drugim tygodniu wzbogacimy nasze wiadomości w zakresie rodzajów sklepów i produktów w nich dostępnych. Podczas zabaw w sklep będziemy rozwijać umiejętności robienia zakupów: klasyfikować towary ze względu na rodzaj i przeznaczenie, przeliczać produkty, rozpoznawać modele monet i banknotów o niskich nominałach, określać masę produktów poprzez ważenie ich w dłoniach i na wadze szalkowej.

W kolejnym tygodniu lutego zwrócimy uwagę na charakterystyczne cechy zimy: niską temperaturę, opady śniegu, zamarzanie wody, szybko zapadający zmrok. W przedszkolu wykonamy eksperymenty ze śniegiem i lodem. Wymienimy zimowe dyscypliny sportowe, przyporządkujemy obrazki przedstawiające sprzęt potrzebny do ich uprawiania. Dzieci podzielą się własnymi wspomnieniami związanymi z zabawami na śniegu np. podczas ferii zimowych. Będziemy bawić się przy piosence ,,Zimo, nie uciekaj!”:
1. Cichuteńko, na paluszkach przyszła Zima biała,
o poranku wszystkie okna mrozem malowała.
Białym puchem świat okryła, lepiła bałwanki,
wszystkie dzieci wnet zabrała ze sobą na sanki.
Ref. Droga Zimo, nie uciekaj, zostań jeszcze z nami!
Zapraszamy cię serdecznie na bitwę śnieżkami.
2. Zima, choć już odejść chciała, tworzy lodowisko.
Jeżdżą mali, jeżdżą duzi… Oj, jest bardzo ślisko!
Potem z górki na pazurki śmigają narciarze.
Wszystkim nam się podobają zimowe wojaże!
Ref. Droga Zimo, nie uciekaj, zostań jeszcze z nami!
Zapraszamy cię serdecznie na bitwę śnieżkami.

Jeżeli tylko pogoda dopisze- ulepimy prawdziwego bałwana ze śniegu w ogrodzie przedszkolnym.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę