Listopad

Na zewnątrz coraz zimniej, dni coraz krótsze… to oznacza tylko jedno – zaczął się listopad. Rozpoczynamy tematem bardzo dostojnym i ważnym – Polska. Zbliża się Święto Niepodległości, więc poznamy jego genezę, ale też przypomnimy sobie nasze symbole narodowe oraz ich znaczenie i to, jak należy się z nimi obchodzić. Rozmawiamy też o wojsku i słuchamy pieśni legionowych. Całkiem nieźle idzie nam już śpiew pieśni pt. „Szara piechota”:

Nie noszą lampasów lecz szary ich strój
Nie noszą ni srebra, ni złota
Lecz w pierwszym szeregu podąża na bój
Piechota, ta szara piechota

Maszerują strzelcy, maszerują
Karabiny błyszczą, szary strój
A przed nimi drzewa salutują,
Bo za naszą Polskę idą w bój

Idą, a w słońcu kołysze się stal,
Dziewczęta zerkają zza płota,
A oczy ich dumnie utkwione są w dal.
Piechota, ta szara piechota

Przez kolejne tygodnie będziemy przyglądać się jesiennej pogodzie oraz rozmawiać o przygotowaniach zwierząt do trudnych zimowych miesięcy. To co my możemy zrobić, to dokarmianie naszych skrzydlatych przyjaciół w przedszkolnym ogrodzie, ale pamiętamy też o corocznej zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska! W ramach zachęty już 3 listopada odwiedzą nas podopieczni (kotek i piesek) Fundacji zajmującej się pomocą bezdomnym zwierzakom.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę