Kwiecień

Przed nami Święta Wielkanocne. Przygotowania do nich rozpoczniemy od poznania zwyczajów i tradycji świątecznych. Wykonamy prace plastyczne, którymi ozdobimy salę i nasze koszyczki. Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas – niosą w sobie wiele radości i nadziei, mają swój niepowtarzalny zapach, smak oraz atmosferę. Oto propozycje zabaw dla całej rodziny:
– Chyba najbardziej znana zabawa wielkanocna polegająca na stukaniu się przy stole ugotowanymi jajkami i próbie stłuczenia jaj przeciwnika. Zabawę wygrywa ten, którego skorupka jajka pozostanie nienaruszona lub ucierpi najmniej. Oczywiście uszkodzone jajka można obrać i zjeść.
– Inną formą zabawy dla całej rodziny jest turlanie ugotowanymi jajkami. Kogo jajko poturla się dalej, ten wygrywa.
– Tor przeszkód z jajkami. Do tej zabawy wystarczy stworzyć tor z różnymi przeszkodami. Zawodnicy pokonują drogę trzymając na łyżce jajko. Wygrywa osoba, która najszybciej dotrze do celu nie strącając jajka z łyżki.
– Kolejną zabawą, w której szczególnie chętnie wezmą udział dzieci, jest ukrycie w domu lub w ogrodzie czekoladowych jajek i poszukiwanie ich poprzez naprowadzenie podpowiedziami ,,ciepło”, ,,zimno”. W podobnej formie, w wielu domach odbywa się poszukiwanie prezentów od Zajączka.

Dzieciom i Rodzicom życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Kwiecień to dobry czas na to, by poznać wieś, jej mieszkańców oraz prace w gospodarstwie. Przyjrzymy się bliżej zwierzętom z wiejskiego podwórka, poznamy też produkty od nich otrzymywane. Weźmiemy udział w cyklu zajęć w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Głównym celem programu jest budowanie właściwych nawyków żywieniowych dzieci oraz zaznajamianie ich z tematyką rolnictwa ekologicznego.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu porozmawiamy z dziećmi o właściwych, przyjaznych postawach wobec przyrody: roślin, zwierząt, całego środowiska. Na zajęciach przypomnimy sobie zasady segregacji śmieci oraz wprowadzimy pojęcie recyklingu – ponownego wykorzystania i przetworzenia odpadów. Wspólnie opracujemy ,,Kodeks małego ekologa” i wykonamy plakaty zachęcające do ochrony Ziemi. Uporządkujemy plac zabaw oraz zadbamy o upiększenie przedszkolnego ogrodu wysiewając nasiona roślin ozdobnych i sadząc cebulki kwiatów, które dzieci przyniosły do naszego ,,Kącika przyrody”.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę