GRUDZIEŃ

Ostatni miesiąc roku w naszym przedszkolu jest wypełniony świątecznymi przygotowaniami. W pierwszy czwartek grudnia wybraliśmy się na spacer do Rynku Głównego, gdzie oglądaliśmy wystawę szopek krakowskich oraz ozdoby świąteczne na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
W poniedziałek 6 grudnia odwiedzi nas Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla dzieci. Miłego gościa powitamy piosenką ,,Dziękujemy, Mikołaju!”:
Ref.: Dziękujemy, Mikołaju, dziękujemy,
twoje dobro chętnie innym zaniesiemy.
Swym przykładem pokazujesz, jak być szczodrym,
uczysz, jak pomagać innym, jak być dobrym.
1. Mikołaju nasz kochany,
jesteś taki zabiegany.
Usiądź i odpocznij sobie,
a my zaśpiewamy tobie.
Ref.: Dziękujemy, Mikołaju…
2. Mikołaju nasz kochany,
jesteś taki zabiegany.
Moc prezentów nam przynosisz,
w zamian o nic nas nie prosisz.
Ref.: Dziękujemy, Mikołaju…
3. Mikołaju nasz kochany,
jesteś taki zabiegany.
Nasze myśli w mig zgadujesz,
w noc grudniową świat czarujesz.
Ref.: Dziękujemy, Mikołaju…
Na zajęciach plastycznych wykonamy ozdoby, które powiesimy na naszej choince. Nauczymy się kolęd i piosenek o tematyce świątecznej.

Przed nami najpiękniejszy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Znajdźmy chwilę na wspólne rozmowy o tradycjach i świątecznych wspomnieniach. Angażujmy dzieci w przygotowania do świąt, np.:
– włączajmy w niesienie pomocy innym poprzez wsparcie różnych akcji charytatywnych (podczas zakupów wspólnie wybierzmy produkty spożywcze dla potrzebujących),
– zachęcajmy do prac porządkowych, np.: ścierania kurzu, układania zabawek w swoim pokoju. Można stworzyć specjalną listę zadań, z której dziecko będzie wykreślało zrealizowane czynności.
– wykonajmy kartki świąteczne przeznaczone dla bliskich, z którymi nie będzie okazji spotkać się przy wigilijnym stole,
– angażujmy dzieci do pomocy w kuchni przy przygotowaniu potraw wigilijnych. Świetnie sprawdzi się tutaj pieczenie pierników i ich ozdabianie.
– wspólnie kolędujmy i akompaniujmy na instrumentach,
– przygotujmy ozdoby choinkowe i razem z dzieckiem ubierzmy choinkę, udekorujmy stół wigilijny. Własnoręcznie wykonane dekoracje dostarczają podwójnej przyjemności – kiedy nad nimi pracujemy i kiedy zdobią nasz dom.
To wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, kształtowania samodzielności i przekazywania tradycji. Te chwile zostaną w naszej pamięci na zawsze.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka noc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Takich magicznych Świąt Bożego Narodzenia
pełnych spokoju, szczęścia, rodzinnego ciepła,
spędzonych w gronie najbliższych osób
życzą
pani Ewa, pani Iwona, pani EwaNotice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę