Grudniowe wspomnienia …

1 grudnia wybraliśmy się do Rynku Głównego, gdzie przy pomniku Adama Mickiewicza wystawione były szopki krakowskie wykonane na coroczny konkurs. Tegoroczny konkurs był już 80. Jedną z szopek zrobił nasz Aluś. Bardzo nam się spodobała. Okazało się, że jury konkursu doceniło dzieło Alka. Jego szopka zajęła III miejsce w kategorii szopek dziecięcych do lat 8. Jesteśmy dumni z sukcesu Aleksandra.

5 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych, które zorganizowane były w Krakowskim Forum Kultury na ulicy Mikołajskiej.

 

Nasze przedszkole bierze udział w programie ,,Ogród z klasą”. Jest to projekt Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. 7 grudnia odwiedził nas pan Łukasz, który poprowadził warsztaty ogrodnicze. Posadziliśmy czosnek i cebulę w naszym Kąciku Przyrody. A w ogrodzie, niedaleko ciuchci, każdy Starszak posadził cebulki krokusów. Czekamy na wiosnę – wtedy pojawi się nasza ,,krokusowa łączka”. 🙂

 

9 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Powitaliśmy go piosenką. Miły gość oprócz prezentów przygotował dla nas piękną opowieść.

W tym roku postanowiliśmy zrobić niespodziankę rodzicom i przygotować własne pierniczki. 12 grudnia pani Gienia przyniosła ciasto przygotowane przez panie z kuchni. Dzieci wałkowały ciasto a potem każdy wybrał dla siebie foremki, którymi wykrawał pierniczki. Panie w kuchni upiekły nasze pierniczki i 13 grudnia ozdabialiśmy je lukrem i kolorowymi elementami. 

14 grudnia wzięliśmy udział w warsztatach, na których poznaliśmy ciekawostki na temat dinozaurów. Zobaczyliśmy skamieliny i modele jaj dinozaurów. A potem obejrzeliśmy film o dinozaurach, które … wychodziły do nas z ekranu!!!

20 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola rodziców, dla których Starszaki przedstawiły ,,Bajkowe Jasełka”. Nasi mali artyści po raz kolejny zachwycili swoim występem.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę