Witamy wszystkie Starszaki!

Przez kilka dni będziemy spotykać się na naszej stronie internetowej. W tym czasie, kiedy nie będziecie chodzić do przedszkola, pamiętajcie o naszych przedszkolnych zasadach. Życzymy wam i waszym rodzicom dużo zdrowia i czekamy na spotkanie w przedszkolu za tydzień.

Dziś mamy wyjątkowy dzień: 25 listopada jest Święto Pluszowego Misia. Wszystkie misie dziś świętują. Pamiętajcie o swoich misiach i przytulcie się do nich. Jak już spotkamy się w przedszkolu, to opowiecie nam o nich.

A teraz posłuchajcie wiersza Anny Słowińskiej pt.: ,,Misie”:

Misie duże, misie małe

do zabawy doskonałe.

I te ze sterczącym uszkiem,

i te z bardzo dużym brzuszkiem.

Te z kokardką, te brązowe,

te w sukienkach, kolorowe.

Nawet te, co są chudziutkie …

Ale wszystkie są mięciutkie.

Gdy ci smutno czasem bywa,

wnet z pomocą miś przybywa.

Nie ma w świecie wspanialszego

nic od misia pluszowego.

Odpowiedzcie na pytania:

– Jak może wyglądać miś?

– Dlaczego dzieci lubią misie?

– Czy misie mają swoje święto?

Mamy dla was zadanie domowe do wykonania: przygotujcie swojego ulubionego misia i narysujcie na kartce jego portret. Poproście rodziców, aby zrobili zdjęcia waszych rysunków i przesłali je do nas (najlepiej na telefon). Kiedy spotkamy się w przedszkolu, to wspólnie będziemy podziwiać wasze rysunki a wy opowiecie nam o swoich misiach.

Obejrzyjcie teraz film ,,Dzień Pluszowego Misia”, z którego dowiecie się dlaczego mamy Dzień Pluszowego Misia, poznacie kilka faktów o misiach oraz popularne misie znane z bajek i filmów.

Na zakończenie dzisiejszego spotkania przygotowałyśmy dla was bajkę pt.: ,,Złotowłosa i trzy misie”. Miłego oglądania!

Pozdrawiamy serdecznie!

Pani Małgosia i pani Kasia 🙂