Co ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie w grupie Krakowiaków …

21 lutego odwiedziliśmy mieszkańców Dps -u na ulicy Radziwiłłowskiej. Starszaki przedstawiły seniorom program artystyczny ,,Zimowe spotkanie”. Dzieci wręczyły mieszkańcom laurki a seniorzy przygotowali dla nich własnoręcznie wykonane breloczki – zawieszki na plecaki. Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach integracyjnych, podczas których zarówno seniorzy jak i nasze Starszaki poznawali ciekawostki na temat karnawałowych zwyczajów w różnych zakątkach świata. Okazało się, że mimo różnicy wieku doskonale znamy się na piłce nożnej: dzieci i seniorzy wymieniali nazwiska znanych piłkarzy oraz ulubione kluby piłkarskie. Piłka naprawdę łączy pokolenia. 🙂

   

22 lutego odwiedziliśmy panią Izę w Pracowni Artystycznej ,,Mali Twórcy”. Tym razem nauczyliśmy się lepić zajączka.

   

1 marca po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowano Przedszkolny Przegląd Poezji Zimowej. Na początku nasza grupa wykonała taniec do piosenki ,,Kiedy nadchodzi pora zimowa”. Następnie razem z panią Ewą (która uczy dzieci angielskiego) zaśpiewaliśmy po angielsku piosenkę ,,Little Snowflake”. Pani dyrektor uroczyście otworzyła Przegląd i chętne dzieci z każdej grupy mogły się zaprezentować. Z naszej grupy zgłosiło się aż 14 osób! W tym miejscu bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich dzieci do przeglądu. 🙂 Pani dyrektor wręczyła uczestnikom przeglądu dyplomy i upominki. Na zakończenie dzieci z grupy Górali zaśpiewały piosenkę o bałwanku a nasi Krakowiacy zaśpiewali piosenkę o czarodzieju mrozie. Mamy nadzieję, że tym artystycznym akcentem (wiersze, piosenki i taniec) pożegnaliśmy zimę, bo przecież wiosna tuż, tuż … Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w następnym przeglądzie poezji – tym razem będą to wiersze o naszym pięknym Krakowie. Szczegóły podamy wkrótce.

 

3 marca pojechaliśmy do Tauron Areny. Tym razem jednak nie były to zajęcia sportowe. W Tauron Arenie miała miejsce CAVALIADA Kraków 2023. Oglądaliśmy zawody jeździeckie, skoki przez przeszkody, dekorację zwycięzców, honorowy przejazd zawodników wokół areny.

       

6 marca w naszym ogrodzie szukaliśmy oznak zbliżającej się wiosny. Przedwiośnie powitało nas kwitnącymi przebiśniegami i pierwiosnkami. Sprawdziliśmy, co słychać u naszych krokusów. Dzielnie sobie radzą, czekamy aż zakwitną. Sprawdziliśmy stan naszej ciuchci. Przy sośnie zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Leci marzec, wiosny szuka”.

   

7 marca wybraliśmy się razem z Lajkonikami do Teatru Współczesnego, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt.: ,,Baśnie braci Grimm”. Razem z bohaterem Tomkiem wyruszyliśmy do świata baśni, gdzie spotkaliśmy Śpiącą Królewnę, koźlątka i wilka, Czerwonego Kapturka, królewnę i zaczarowaną żabę, i wiele innych bajkowych postaci. Poznaliśmy znaczenie przyjaźni. Dowiedzieliśmy się, że każdy może być bohaterem.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę