Aktywność Krakowiaków w marcu

Marzec to kolejny miesiąc, w którym Krakowiacy bardzo aktywnie mogli spędzać czas w przedszkolu i poza przedszkolem. 8 marca odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Muzycznej. Wysłuchaliśmy koncertu w ich wykonaniu.

9 marca zorganizowane zostały w naszym przedszkolu warsztaty muzyczne  bębnami.

                           

10 marca wybraliśmy się do Zespołu Szkół Chemicznych, gdzie nasze Starszaki przeprowadziły wiele ciekawych eksperymentów chemicznych. Okazało się, że w bardzo prosty sposób można zrobić na przykład wulkan …

14 marca byliśmy w Szkole Podstawowej nr 3. Obejrzeliśmy tam przedstawienie pt.: ,,Niegrzeczny Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów tej szkoły. Następnie bawiliśmy się razem z nimi a potem wzięliśmy udział w lekcji języka angielskiego.

                              

Wracając do przedszkola zatrzymaliśmy się na chwilę w Parku Strzeleckim, gdzie obejrzeliśmy zegar słoneczny i pomniki znanych Polaków.

15 marca odwiedziliśmy naszych starszych kolegów w Szkole Podstawowej nr 1. Byliśmy na lekcjach w klasie I, II i III. W każdej z tych klas byli uczniowie, którzy kiedyś chodzili do naszego przedszkola. Obejrzeliśmy ich występy w auli a potem sami zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny o wiośnie.

20 marca w przedszkolu miały miejsce warsztaty z robotyki. Starszaki konstruowały własne roboty.

21 marca uroczyście pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Symbol odchodzącej zimy – Marzannę wrzuciliśmy do sadzawki w naszym ogrodzie. Panią wiosnę zaprosiliśmy kolorowym Gaikiem i piosenkami, m.in.: 

,,Tam daleko, gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna.

Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk – krótki.

Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i śpiewają głośno i wesoło.

Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi – zielenieje świat!”

29 marca w naszym przedszkolu pojawił się magik. Okazało się, że niektórzy z nas potrafią doskonale czarować. 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę