Zróbmy swoją grę planszową

Dzisiaj zapraszamy Was do wykonania rodzinnej gry planszowej. Przygotujcie: duży karton, pisaki lub kredki, kostkę do gry i pionki. Jeżeli nie macie pionków – możecie wykorzystać drobne przedmioty, np. klocki, plastikowe zakrętki od napojów, guziki, figurki z jajek niespodzianek. Brak kostki do gry – żadne zmartwienie. Wystarczy przygotować 6 karteczek lub zakrętek od napojów, narysować (nakleić) na każdej odpowiednią ilość kropek, włożyć do woreczka i podczas gry losować. Następnie wspólnie narysujcie planszę – odpowiednio długi chodniczek i odmierzcie na nim płytki – pola na których będziecie stawiać pionki. Określcie miejsce startu i mety, wyznaczcie pułapki i pola premiowane. Wspólnie ustalcie zasady gry (może je zapisać na kartce osoba dorosła). Grę można uatrakcyjnić stawiając na wybranych polach drobne nagrody – niespodzianki, które zawodnicy będą zdobywać w trakcie rozgrywki. Pamiętajcie – raz się wygrywa, raz się przegrywa. Ważna jest dobra zabawa!

W przerwie między rozgrywkami zapraszamy całą rodzinę do zabawy ruchowej pt. ,,Wężyk”. Zabawa odbywa się w formie mówionej lub śpiewanej (na dowolną, wymyśloną przez Was melodię). Ustawcie się w węża  (jeden za drugim) i poruszajcie zgodnie ze słowami zabawy:     

,,Mały wężyk robi hop, hop, hop.     (3 skoki w miejscu)    
Głowa w lewo, w lewo krok, krok, krok. (3 kroki w lewą stronę)
Głowa w prawo, w prawo krok, krok, krok.(3 kroki w prawą stronę)
I do przodu długi skok, kroki trzy. (wykonujemy skok, a stawiając kroki głośno liczymy 1-2-3)
Krok do tyłu.(robimy mały krok)
Idź na koniec – prowadź Ty!”  (pierwsza osoba biegnie na koniec węża i zabawa rozpoczyna się od początku).

Za każdym razem zwiększamy tempo dostosowując do niego nasze ruchy. Gdy już dobrze poznacie tą zabawę możecie poruszać się bez wypowiadania słów.

Przypomnij sobie jak liczymy od 1 do 10 po angielsku, razem z piosenką. Powtarzaj liczby po kurce, a następnie licz głośno wskazując na różne przedmioty w swoim domu. W drugiej części piosenki spróbuj policzyć od tyłu:


Życzymy wesołej zabawy i miłego weekendu!
Pani Ewa i pani Iwona 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę