Żegnamy listopad

Kończymy kolejny miesiąc w naszym przedszkolu. Choć pogoda nas nie rozpieszcza, my nie tracimy pogody ducha. U nas wciąż jest wesoło i słoooonecznie.

Oto kilka ważnych wydarzeń z listopada. Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości poznaliśmy  historię dotyczącą dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ważną postać Józefa Piłsudskiego. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe: flagę, hymn, godło. Śpiewaliśmy hymn państwowy i wykonaliśmy flagę Polski. 
Obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przyszedł do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Każdy był piękny, wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się wspólną zabawą w misiowej krainie. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Podczas zabawy andrzejkowej poznaliśmy zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Tajemnicza dekoracja sali oraz wróżka sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów, wróżb i tańców.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę