Zabawy z wiatrem

Witamy w czwartek. Do dzisiejszej zabawy potrzebny będzie wiatraczek. Jeśli nie masz go w domu, łatwo można go wykonać. Potrzebujesz tylko: duży karton w dowolnym kolorze, patyczek, pinezkę, nożyczki i klej. A instrukcja w filmiku:

Posłuchaj teraz wierszyka D. Góry. Jeśli usłyszysz w nim słowo „wicher” wykonaj głęboki wdech nosem i mocno dmuchnij ustami w swój wiatraczek. Kiedy padnie słowo „wietrzyk” również weź głęboki wdech nosem, ale tym razem delikatnie i powoli wypuść powietrze ustami na wiatraczek.

W lasach, w polach gdzieś hulały – wicher duży, wietrzyk mały.
Wicher czapki ludziom zrywał, wietrzyk się w gałązkach skrywał.
Wicher łamał wielkie drzewa, wietrzyk ptakom w gniazdku śpiewał.
Wicher wziął do tańca burzę, wietrzyk zaś kołysał różę.
W lasach, w polach gdzieś hulały – wicher duży, wietrzyk mały.

Zastanów się i powiedz:
– Co to jest wiatr?
– Czy możemy zobaczyć wiatr? Usłyszeć go? Poczuć?
– Po czym można poznać, że wieje wiatr?
– Wiatr jest jak…

Poza wiatraczkiem, do zabawy z wiatrem nadaje się również latawiec. Jednak na tak chłodny dzień jak dziś, polecamy grę z latawcami w domu:

Wydrukujcie kartę i wytnijcie wszystkie kwadraty. Ułóżcie na stole karteczki z latawcami, a następnie losujcie na zmianę ze stosu kartoników z układami kolorów po jednym i wskazujcie odpowiedni latawiec.

Dopasuj cień do latawca:

Pani Ewa i pani Iwonka 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę