Witamy w Nowym Roku!

Witamy serdecznie w Nowym 2020 Roku. Staropolskim zwyczajem składamy wszystkim życzenia: ,,Do siego roku!”. W styczniu – miesiącu, który rozpoczyna nowy rok, będziemy rozmawiać o charakterystycznych cechach każdej pory roku. Dzieci utrwalą znajomość dni tygodnia i nazwy 12 miesięcy. Zwrócimy uwagę na to, które miesiące są wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. W naszym przedszkolnym kalendarzu będziemy systematycznie zaznaczać: dzień, miesiąc, porę roku i pogodę. Wszyscy pamiętamy, że styczeń jest miesiącem radosnej uroczystości w domu i w przedszkolu. To Dzień Babci i Dzień Dziadka. Starsze Średniaki przygotują dla miłych gości niespodziankę: własnoręcznie wykonane upominki oraz część artystyczną z wierszami i piosenkami. Jedną z piosenek jest ,,Piosenka dla babci”. Oto jej fragment:

Nie wszystkie babcie lubią walczyki, nie wszystkie noszą stare kolczyki. Nie wszystkie babcie mają po sto lat, dla niejednej babci wesoły jest świat! Babcia, babcia to starsza dziewczynka, co kiedyś miała usta jak malinka. Mamę i tatę dobrze wychowała, za to w podzięce wnuki dostała, wnuki dostała – to właśnie my!

Mamy nadzieję, że w styczniu zobaczymy wreszcie prawdziwą zimę i pogoda pozwoli nam na zabawy na śniegu. Może nawet ulepimy bałwanka … Będziemy pamiętać także o skrzydlatych gościach w naszym przedszkolnym karmniku.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę