Witamy w Nowym Roku 2018!

Witamy serdecznie w Nowym 2018 Roku! Staropolskim zwyczajem składamy wszystkim życzenia: ,,Do siego roku!”. W styczniu – miesiącu, który rozpoczyna nowy rok, będziemy rozmawiać o charakterystycznych cechach każdej pory roku. Dzieci utrwalą znajomość dni tygodnia i nazwy 12 miesięcy. Zwrócimy uwagę na to, które miesiące są wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. W naszym przedszkolnym kalendarzu będziemy systematycznie zaznaczać: dzień, miesiąc, porę roku i pogodę.

Dziewczynki witają Nowy Rok!
Chłopcy także z radością powitali Nowy Rok!

Wszyscy pamiętamy, że styczeń jest miesiącem radosnej uroczystości w domu i w przedszkolu. To Dzień Babci i Dzień Dziadka. Starsze Średniaki przygotują dla miłych gości niespodziankę: własnoręcznie wykonane upominki oraz część artystyczną z wierszami i piosenkami. Jedną z piosenek jest ,,Walczyk dla babci i dziadka”:

1.Dziadek i babcia tańczą walczyka, babcia w deszczowych tańczy kolczykach.
Dziadek wiruje z babcią w ramionach, ziemia się kręci jak nakręcona.
ref.: A deszczyk, a deszczyk kapie: kap, kap!
A dziadek, a dziadek dał babci kwiat!
A deszczyk, a deszczyk dzwoni: dzyń, dzyń!
A ty walczyku z deszczem płyń.
2.Dziadek się zgrabnie wspina na palce, babcia w deszczowej tańczy woalce.
Dziadek z kalosza wodę wylewa a w babci kapciach szumi ulewa.
3.Dziadek i babcia tańczą walczyka, babcia w deszczowych tańczy kolczykach.
Tańczą i tańczą w kółko to samo i nie wiadomo kiedy przestaną.

Serdecznie zapraszamy babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji ich święta,

która odbędzie się 23 stycznia (wtorek) o godz. 9.30 

W tym miesiącu będziemy rozmawiać o ulubionych bajkach i bohaterach bajkowych. Może na naszym balu karnawałowym spotkamy jakąś postać z bajki? Przed balem dzieci ozdobią cekinami kolorowe maski. Oczywiście przygotujemy dekorację w naszej sali – bal karnawałowy to przecież wyjątkowe wydarzenie.

Mamy nadzieję, że w styczniu zobaczymy wreszcie prawdziwą zimę i pogoda pozwoli nam na zabawy na śniegu. Może nawet ulepimy bałwanka … Będziemy  pamiętać także o skrzydlatych gościach w naszym przedszkolnym karmniku. Czekając na śnieg miło spędzamy czas na zabawie w naszym przedszkolu.

Lubimy bawić się klockami
Konstruujemy interesujące budowle
Doskonały humor nas nie opuszcza!
Dobrze się bawimy!
A teraz czas na zabawę samochodami

 

 

 

 

 

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę