Witamy w maju!

Witamy maj – miesiąc, który jest kwintesencją wiosny. Zazieleniły się łąki, lasy i ogrody. Słoneczna pogoda będzie zapraszać nas do spacerów i zabaw w naszym ogrodzie. W maju Starsze Średniaki utrwalą swoje wiadomości na temat polskich symboli narodowych, wybierzemy się także na spacer pod Pomnik Grunwaldzki. Na mapie będziemy szukać Wisły, Krakowa, Warszawy, Tatr i Bałtyku. W tym miesiącu zwrócimy również uwagę na charakterystyczne cechy wiosennej łąki. Poznamy zwyczaje niektórych owadów: motyla, pszczoły, mrówki i biedronki. Wykorzystując utwory literackie, piosenki i ilustracje dzieci wzbogacą swoje wiadomości na temat roślin i zwierząt, które możemy spotkać na łące. Będziemy bawić się przy muzyce, m.in. przy piosence pt.: ,,Żabki”. Oto jej fragment:

   Była sobie żabka mała – re, re, kum, kum, re, re, kum, kum,
   która mamy nie słuchała – re, re, kum, kum, bęc!
   Na spacerek wychodziła – re, re, kum, kum, re, re, kum, kum,
   innym żabkom się dziwiła – re, re, kum, kum, bęc

Rozmawiając o majowej łące utrwalimy znajomość kolorów oraz poznamy sposób, który pozwoli nam z barw podstawowych uzyskać barwy pochodne. Mieszając farby na palecie namalujemy kolorową, wiosenną łąkę                            

Z majowej łąki przeniesiemy się w krainę bajek, baśni, opowiadań i wierszy. Książki czyli świat mowy i obrazów budzi ciekawość, skłania do myślenia, rozwija wyobraźnię i wzrusza dzieci na długo przed tym, zanim pójdą do szkoły i nauczą się czytać.

W maju jest wiele pięknych dni, ale jeden dzień jest wyjątkowy – to Dzień Matki. Dzieci przygotują dla swoich mam upominki i nauczą się piosenek (ale to niespodzianka).
                      


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę