Witamy w lutym!

Witamy luty – kolejny zimowy miesiąc. W kalendarzu zima a za oknami … czyżby już przedwiośnie? Taka pogoda sprzyja spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Mamy jednak nadzieję, że zima nas nie opuściła i skorzystamy jeszcze z jej uroków. W oczekiwaniu na śnieg bawimy się przy piosence pt.: ,,Zima”:

1. Jedni lubią lato a ja lubię zimę.
   Każdemu się przyda mrozu odrobinę.
ref.: Bo jest biało i puszysto,
       chociaż zimno ale czysto.
       Zima fajna jest!
2. Śniegu napadało, lepimy bałwana.
    Zamarzły kałuże na łyżwy od rana.
3. Na kulig na kulig – sanki ciągną konie.
   Już nosy czerwone i zmarznięte dłonie.
4. I tak lubię zimę, chociaż jest raz w roku.
    Wichrem poszaleje, w lecie będzie spokój.

W tym miesiącu będziemy rozmawiać o tym, jak możemy pomagać zwierzętom w zimie. Zwrócimy uwagę na naszych skrzydlatych gości, którzy odwiedzają nasz przedszkolny ogród. Z niecierpliwością czekamy na bardzo ważne wydarzenie jakim będzie bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Oczywiście przygotujemy dekorację w naszej sali – bal karnawałowy to przecież wyjątkowe wydarzenie. A 12 lutego będziemy bawić się na balu w naszym przedszkolu.

W lutym szczególną uwagę poświęcimy tematyce związanej z polskimi górami. Obejrzymy Kącik góralski i stroje regionalne górali podhalańskich. Wysłuchamy legendy o powstaniu Tatr. Dzieci poznają wybrane piosenki góralskie, m.in. ,,W murowanej piwnicy”.

Z polskich gór wybierzemy się na Daleką Północ, gdzie odwiedzimy Eskimosa. Zwrócimy uwagę na charakterystyczne cechy krajobrazu polarnego, poznamy zwierzęta żyjące w krainie Eskimosów. Białą farbą namalujemy krajobraz Dalekiej Północy.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę