Witamy w kwietniu!

Witamy kwiecień, który przynosi nam dużo słońca. W parkach i ogrodach na drzewach pojawiły się białe i różowe kwiatki. Na rabatkach kwitną żonkile, hiacynty i tulipany, a w ptasim świecie głośno i wesoło. Wiosna w pełni do zawitała. W tym miesiącu będziemy rozmawiać o tym, co należy robić, aby być zdrowym. W kwietniu utrwalimy także swoje wiadomości na temat zwierząt, które można spotkać w wiejskiej zagrodzie. Zwrócimy również uwagę na to, jakie prace wykonuje się wiosną w ogrodzie. Będziemy bawić się przy piosence pt.: ,,W naszym ogródeczku”:
1. W naszym ogródeczku zrobimy porządki,
zrobimy porządki, zrobimy porządki.
Wygrabimy ścieżki, przekopiemy grządki,
przekopiemy grządki, raz, dwa, trzy!
2. Potem w miękką ziemię wsiejemy nasionka,
wsiejemy nasionka, wsiejemy nasionka.
Będą się wygrzewać na wiosennym słonku,
na wiosennym słonku, raz, dwa, trzy!
3. Przyjdzie ciepły deszczyk i wszystko odmieni
i wszystko odmieni i wszystko odmieni.
W naszym ogródeczku grządki zazieleni,
grządki zazieleni, raz, dwa, trzy!
W Kąciku Przyrody będziemy obserwować zboże, fasolę, marchewkę, pietruszkę i cebulę, które wcześniej posialiśmy w doniczkach.

Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Ziemi. W naszych rozmowach i zabawach zwrócimy szczególną uwagę na konieczność dbania o naszą planetę. W tym miejscu przypominamy wszystkim Rodzicom, że nasze przedszkole bierze udział w akcji REBA ,,Zbieramy zużyte baterie”.

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym dla Rodzin
nt. „Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima”.

Termin składania prac upływa dnia 16.05.2018 r.