Witamy październik!

Minął wrzesień. Nasze Starsze Średniaki bardzo dobrze czują się w swojej wesołej gromadce. Witamy październik a z nim złotą polską jesień. Piękna, jesienna pogoda to doskonała pora na spacery i wycieczki poza miasto – do czego zachęcamy dzieci i rodziców. Spostrzeżenia z tych jesiennych wędrówek będą doskonałą inspiracją do naszych rozmów w przedszkolu. W tym miesiącu bowiem będziemy rozmawiać o jesiennym lesie, zwrócimy uwagę na  zmiany zachodzące w przyrodzie – kolorowe i spadające liście, nitki babiego lata, kwitnące wrzosy, odloty ptaków. Zgromadzone w Kąciku Przyrody szyszki, kasztany, żołędzie i jarzębinę wykorzystamy podczas zabaw matematycznych oraz do wykonania ,,Jesiennego lasu”. W naszych codziennych zabawach nie może zabraknąć muzyki. Będziemy bawić się przy jesiennych piosenkach.

Nasz Kącik Przyrody ozdobiły jesienne wrzosy
Dziękujemy za piękną dynię

 

 

 

 

 

 

 

 

W październiku utrwalimy także nasze wiadomości na temat bezpiecznego zachowania się  w czasie drogi do przedszkola. Poznamy wybrane znaki drogowe a w czasie spacerów zwrócimy uwagę na to, w jakim miejscu możemy przejść na drugą stronę ulicy. Oczywiście będziemy spacerować w naszych odblaskowych kamizelkach. Porozmawiamy także w tym miesiącu o swoich domowych zwierzątkach: kotkach, pieskach, króliczkach i innych milusińskich. Nauczymy się piosenki, którą być może znają również rodzice. Jest to piosenka o dwóch kotkach.

1. My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwa uszka ma.

   A, a, a kotki dwa, każdy z nas dwa uszka ma.

2. My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwa oczka ma.

    A, a, a kotki dwa, każdy z nas dwa oczka ma.

3. My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas pazurki ma.

    A, a, a kotki dwa, każdy z nas pazurki ma.

4. My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwie łapki ma.

    A, a, a kotki dwa, każdy z nas dwie łapki ma.

Nasza grupa bierze udział w projekcie ekologicznym Miasta Krakowa ,,Eko – Lekcje – Aktywna Edukacja Ekologiczna”. W ramach tego projektu dzieci będą uczestniczyć w zajęciach w Zespole Szkół Chemicznych im. M. Skłodowskiej – Curie w Krakowie. Będzie to edukacja przez zabawę.

Zajęcia te odbędą się 5 października (czwartek). Prosimy Rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola w tym dniu najpóźniej do godz. 7.30.

Starsze Średniaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły 5 października w zajęciach w Zespole Szkół Chemicznych.

Mali naukowcy robią notatki
Ze skupieniem czekamy na efekty doświadczenia

 


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę