Witamy miesiąć Styczeń

Pełni nadziei na lepszy Nowy Rok wróciliśmy po świątecznej przerwie do przedszkola. Próbując zaczarować aurę, prosiliśmy w piosence, aby „przyszła do nas zima ze śniegiem”. Ogromną radość sprawiało nam nawet kilka zimowych gwiazdek lecących z nieba na nasze czapki, nosy i rękawiczki.
W styczniu porozmawiamy z przedszkolakami o stałym następstwie pór roku miesięcyi dni tygodnia, pomaga to kształtować w umysłach dzieci rozumienie ciągłości czasu. Przypomnimy sobie, jakie zmiany w przyrodzie zachodzą w ciągu kolejnych pór roku. Dzieci poznają przyrządy do mierzenia upływającego czasu. Przy pomocy naszego grupowego kalendarza utrwalalimy nazwy i kolejność miesięcy oraz dni tygodnia.
Zamienimy się w naukowców i na podstawie doświadczeń będziemy zbierać informacje na temat śniegu i lodu oraz ochrony przed zimnem.Przypomnimy sobie konieczność dostosowania ubioru do panujących warunków atmosferycznych oraz utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.
Z pomocą globusa poznamy miejsca występowania Arktyki i Antarktydy. Ilustracje, pomoga nam zobaczyć, wygląd życia mieszkańców Grenlandii dawniej i współcześnie.Wyruszymy również śladami niedźwiedzia polarnego i poznamy różne jego sekrety.
Utrwalimy nazwy sportów zimowych i potrzebnego wyposażenia do ich uprawiania, porozmawiamy o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Dzieci mają dużą wiedzę na temat tego, jak należy bawić się na śniegu, żeby nikomu nie robić krzywdy.
Jak w każdym tygodniu będziemy rysować, kolorować, kleić, wycinać, konstruować z klocków, rozwijając w ten sposób koordynację wzrokowo – ruchową, małą motorykę, wyobraźnię i kreatywność. Będzemy tworzyć zabawy matematyczne uczące logicznego myślenia i rozwiązywania sytuacji problemowej. Czyli będziemy się dobrze bawić.m

 

Oczywiście cały czas przygotowujemy się też do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zapraszamy naszych drogich gości już 26 stycznia o godz. 10.30 🙂


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę