Wielkanoc

Proponujemy dzisiaj zabawę sensoryczną. Poszukajcie w domu kilka par różnych jajek, np. styropianowe w kilku rozmiarach, drewniane, plastikowe, pisanki o różnej fakturze (oklejone wstążkami, cekinami itp.). Rozłóżcie je w dwóch miskach, tak by w każdej misce znalazło się po 1 jajku z pary. Teraz rodzic zawiąże Ci oczy chusteczką i za pomocą tylko dotyku musisz odszukać pary dla wszystkich pisanek.

Czas na gimnastykę! Przesyłamy zestaw zabaw ruchowych z elementami kształtowania prawidłowej postawy ciała:

W wielkanocnym koszyku – dziecko biega swobodnie. Na umówiony sygnał zatrzymuje się. Rodzic wywołuje nazwę jednego ze zwierzątek (baranek, zajączek lub kurczątko). Dziecko nieruchomieje w pozie charakterystycznej dla danego zwierzątka.

Zajączki na huśtawce – Dziecko i rodzic stoją naprzeciwko siebie, w lekkim rozkroku. Trzymając się za ręce, wykonują naprzemiennie głębokie przysiady.

Baranek – Dziecko swobodnie porusza się na czworakach. Na umówiony sygnał zatrzymuje się, potrząsa głową i jednocześnie mówi: beee!

Jajeczko – Dziecko siada na podłodze, chwyta dłońmi ugięte nogi pod kolanami. Lekko zaokrągla plecy i przechodzi do leżenia. Kołysze się w przód i tył, a następnie na boki.

Obserwuj zająca – Rodzic siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym, dziecko skacze wokół niego na dwóch nogach – zmienia kierunek po pełnym okrążeniu. Siedzący stara się cały czas obserwować skaczącego (wykonuje skręty tułowia). Następuje zamiana ról.

Pobawcie się teraz przy piosence „Kurka i pisanki”:

Przypomnij sobie nazwy kolorów w języku angielskim i pokoloruj obrazek:

Jutro zaczynamy świętowanie,
dlatego w tym miejscu chcemy złożyć Dzieciom i Rodzicom
serdeczne życzenia spokojnych, zdrowych i bardzo rodzinnych
Świąt Wielkanocnych!
Nie zapomnijcie swoich sikawek na Śmigus-dyngus! 😉

pani Ewa i pani Iwonka


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę