Wiele kształtów dookoła, czy rozpoznać wszystkie zdołasz?

Dzisiaj zapraszamy Was do zabawy w tropicieli kształtów. Posłuchajcie wiersza Katarzyny Tomiak- Zaremby pt. ,,Wiele figur dookoła”:

Wiele figur dookoła,
czy rozpoznać wszystkie zdołasz?
Kierownica w taty aucie,
oko, talerz- w koła kształcie.
Żagiel łódki ma trzy kąty
tak jak dachy- to trójkąty.
Gdzie prostokąt jest schowany?
W kształcie drzwi, książek i ściany.
A kwadrat?

Odpowiedzcie na pytania:
– Jakie figury zostały wymienione w wierszu?
– Gdzie schowało się koło?
– Co jest w kształcie trójkąta?
– Gdzie możemy zobaczyć prostokąt?

A teraz zabawcie się w tropicieli i wyruszcie na poszukiwania w najbliższym otoczeniu (pokoju, domu) przedmiotów  w wybranym kształcie.

Przygotujcie ołówek, papier kolorowy i nożyczki. Razem z rodzicami narysujcie na kolorowych kartkach i wytnijcie: trójkąty, koła, kwadraty i prostokąty w różnych rozmiarach (duże i małe). Z przygotowanych figur układamy kompozycje na dowolny lub wspólnie wybrany temat, np. pajacyk, zamek, dom, pociąg, samochód, las, kwiatek.

Wycięte kształty możemy wykorzystać do następnej zabawy. Pamiętajcie, żeby każdy zawodnik dostał taką samą ich ilość. Za pomocą  grubych rurek do napojów (wciągając przez nie powietrze) przenoście figury na wyznaczone miejsca np. talerzyki oznaczone symbolem figury. Kto pierwszy wykona to zadanie – wygrywa.

Na koniec dorysujcie w pustych polach odpowiednie figury i pokolorujcie gąsienice:


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę