Święta, święta i po świętach

No i jak po Świętach Łakomczuszki? Pewnie brzuszki macie pełne wielkanocnych pyszności 🙂 Nie zapominajcie, że poza jedzeniem, do Waszego rozwoju potrzebny jest też ruch. A szczególnie po ostatnich dniach słodkiego łasuchowania. Dlatego teraz pora na porcję ćwiczeń gimnastycznych ogólnorozwojowych. Do ich wykonania przyda się papierowy talerzyk lub inny płaski okrąg:

W górę i w dół – dziecko w siadzie prostym, podpartym, trzyma talerzyk między stopami. Na hasło na przemian unosi i opuszcza nogi, nie zginając kolan. Zwraca uwagę by talerzyk nie wysunął się spomiędzy stóp.

W przód i w tył – dziecko w siadzie skulnym podpartym, talerzyk znajduje się pod stopami. Odsuwa i dosuwa go, prostując i podciągając nogi w kolanach.

Ukłoń się! – dziecko w siadzie klęcznym, dłonie wsparte na talerzyku. Przesuwa go jak najdalej w przód z jednoczesnym wyprostem ramion, głowa schowana między ramionami, pośladki na stopach – przejście do ukłonu japońskiego.

Jajeczko – dziecko siedzi z nogami skrzyżowanymi na talerzyku. Odpychając się nogami, obraca się wokół własnej osi. Na sygnał zmienia kierunek obrotów.

Omlety – dziecko w siadzie podpartym. Przewraca stopami talerzyk na przemian raz na jedną, raz na drugą stronę.

Wesoły zając – dziecko przeskakuje przez talerzyk przodem i tyłem. Na umówione hasło siada na nim w siadzie skrzyżnym i robi śmieszną minę.

Kogucik – dziecko stoi z talerzykiem na głowie, ręce na bioderkach. Stara się utrzymać pozycję jak najdłużej. Jeśli talerzyk upadnie woła: kukuryku! Następnie powtarza ćwiczenie stojąc na 1 nodze.

Świetna robota, można odpocząć! Usiądź tyłem do mamy lub taty. Posłuchaj wierszyka i wczuj się w masażyk jaki wykonuje Ci Rodzic, bo później zamienicie się rolami i to Ty będziesz „rysował” mu po plecach:

Małe jajeczko kręciło się w kółeczko. – kreślenie kształtu jajka
Było nakrapiane, w kropki malowane. – lekkie stukanie palcami wskazującymi
Z góry na dół się turlało, – naprzemiennie przesuwanie płasko ułożonych dłoni od szyi do pasa
wysoko podskakiwało. – oklepywanie dłońmi na przemian
Pod pierzynkę się schowało – przytulenie się do pleców
i chwileczkę tam siedziało.
Gdy mu ciepło się zrobiło,
-masowanie pleców ruchami okrężnymi
trach, kurczątko wyskoczyło! – klaśnięcie w dłonie
Do góry powędrowało, – kroczenie palcami wskazującym i środkowym w kierunku szyi
za uchem połaskotało – połaskotanie za uszami
i cichutko zapiszczało! – ciche naśladowanie głosu pisklaka: pi, pi, pi!


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę