Październik

” Wiemy, wiemy, co nam niesie

Czarodziejka Pani Jesień”

 Dary Pani Jesieni będą towarzyszyły nam podczas październikowych zajęć i zabaw. Będziemy utrwalać nazwy jesiennych warzyw i owoców. Dowiemy się, jak ważne jest ich spożywanie i jaka siła płynąca z ich bogactw, w nich drzemie. Czy te witaminy można zatrzymać na dłużej?. Niewątpliwie zajęcia poświęcone zimowej spiżarni, pomogą odpowiedzieć nam te pytania. Marynaty, czy kiszonki, kompoty, soki i dżemy – kto z nas nie pielęgnuje smaków dzieciństwa zamkniętych w słoikach?

Pogłębiając tematykę jesienną poznamy niektóre gatunki drzew i grzybów. Kolorowe liście, czerwone korale jarzębiny czy żołędzie z pewnością pomogą stworzyć różnobarwne prace plastyczne i dekoracyjne w naszej sali, a kasztany doskonale sprawdzą się w roli liczmanów. W odniesieniu do powyższej tematyki będziemy kontynuować zagadnienia zdrowego odżywania, które doskonale wpisują się w problematykę programu edukacyjnego „Akademii Zdrowego Przedszkolaka”od lat podejmowanego w naszym przedszkolu.

Koniec października to początek akcji „Gwiazdka dla zwierzaka” organizowanego w naszym przedszkolu. W tym czasie zbieramy karmę, koce i inne gadżety dla zwierząt z Krakowskiego Schroniska. Przy tej okazji porozmawiamy o naszych „braciach mniejszych”. Literackie przykład, a także nasze własne doświadczenia pokazują, że zwierzęta w naszych domach i naszych sercach zajmują szczególne miejsce, tym bardziej musimy pochylić się nad tymi, które nie miały tyle szczęścia, by znaleźć kochających opiekunów. Są bezpańskie a ich los zależny od ludzi dobrej woli.  Bądźmy wśród nich POMAGAJMY!


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę