Październik

Nadszedł październik, a z nim jesień. Dni są coraz krótsze, a pogoda nie sprzyja spacerom. Pomimo tego przypomnimy sobie w przedszkolu jakie są zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Poznamy niektóre znaki drogowe i utrwalimy numery alarmowe oraz sposób, w jaki należy się zachować w sytuacji zagrożenia lub wypadku. Sprawdzimy też, czy przedszkolaki znają swoje adresy zamieszkania, bo to ważna sprawa!

Ponieważ zmieniła się pogoda i jest coraz chłodniej łatwo o infekcję. Będziemy więc rozmawiać o zdrowiu, odpowiedniej higienie i znaczeniu ruchu dla każdego z nas. Dobrze już wiemy czym są witaminy, więc tym razem spróbujemy ułożyć razem całą piramidę zdrowego żywienia.

Kiedy nadejdą dni złotej, polskiej jesieni chętnie wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu skarbów i barw jesieni. Zebrane podczas wycieczek z rodzicami dary jesieni posłużą nam nie tylko jako dekoracja w Kąciku przyrody, ale również w zabawach matematycznych i pracach plastycznych.


Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę