Marzec

W marcu poznamy naszą stolicę- Warszawę. Na zdjęciach zobaczymy charakterystyczne dla tego miasta zabytki. Na mapie Polski wskażemy położenie Warszawy, poznamy także herb stolicy. Wysłuchamy legend o ,,Bazyliszku”, ,,Złotej kaczce” oraz ,,Warszawskiej syrence” do których wykonamy ilustracje.

W drugim tygodniu marca będziemy doskonalić umiejętności rozróżniania i nazywania podstawowych figur geometrycznych. Nasze zabawy rozpoczniemy od szukania kształtów w naszym otoczeniu.
Wiele figur dookoła, czy rozpoznać wszystkie zdołasz?
Kierownica w taty aucie, oko, talerz- w koła kształcie.
Żagiel łódki ma trzy kąty tak jak dachy- to trójkąty.
Gdzie prostokąt jest schowany? W kształcie drzwi, książek i ściany.
A kwadrat?
Zapraszamy rodziców do zabawy z dziećmi w rozpoznawanie figur wokół nas. Można ich szukać w domu, na spacerze, podczas zakupów w sklepie czy podróży samochodem.

Podczas spacerów i zabaw w ogrodzie zaobserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie. Dostrzeżemy cechy typowe dla wczesnej wiosny: zmienną pogodę, pierwsze kwiaty, pąki na drzewach i krzewach. W pierwszym dniu wiosny w naszym ogrodzie pożegnamy zimę Marzanną, a powitamy wiosnę Gaikiem. W kąciku przyrody założymy ,,zielony ogródek”. Będziemy bawić się przy piosence ,,Kolorowa wiosna”:
Już wiosna nadeszła, bawimy się wesoło,
biegamy po łące i każdy bardzo rad.
Tu tyle pięknych kwiatów, rozejrzyj się dokoła,
bo wiosna tak jak malarz maluje cały świat.
Hej, dalej, dalej w koło! Podajmy sobie ręce!
Gdy wiosna tak jak malarz maluje cały świat.
Dziękujemy rodzicom za kolorowe kwiaty do naszego kącika przyrody – to piękna ozdoba naszej sali. Wiosną przesadzimy cebulki tych kwiatów do ziemi w ogrodzie.

Pod koniec miesiąca będziemy przygotowywać się na nadejście Świąt Wielkanocnych. Poznamy tradycje związane z Wielkanocą. Na zajęciach z ceramiki wykonamy figurki zajączków a plastikowe jajeczka ozdobimy folią, papierem kolorowym i pisakami.

Notice: Undefined variable: comments_view in /home/przedszkole1/domains/przedszkole1.d2.pl/public_html/wp-content/themes/fascinate/single.php on line 74
Powrót na górę